Yurttaşlara Çağrımız

Mağaza Market-Sen'den Tüm Yurttaşlara Çağrı

Marketini Sendikalı Yapar Mısın?

Her sokakta bir zincir market var. Ailemizden biri, komşularımızdan biri, tanıdıklarımızdan biri o marketlerin işçisi. A101, ŞOK, BİM, Happy Center, Migros, Carrefour ve irili ufaklı daha birçoğu… Market işçilerinin çalışma koşulları hiç kolay değil. İşsizlikle her gün tehdit edilip en kötü koşullar dayatılıyor. Her markette az sayıda işçi, marketin tüm yükünü çekiyor. Az sayıda çalışanın olduğu marketlerde aralarında birlik olmaları zor, güçlerini sendikayla birleştirmeleri zor.

Mağaza Market-Sen olarak tüm yurttaşların desteğini istiyoruz. Gelin market işçilerinin sendikalarıyla buluşmalarını kolaylaştıralım. On binlerce market şubesindeki yüz binlerce işçi sendikalı olsun, hakkını alabilsin. Sendikalı toplum, güçlü toplum demek. İşçiler yurttaşlar birlik olacaklar, sömürücülerin, zorbaların karşısında güçlü olacaklar.

Marketler bizim her gün uğradığımız yerler. İşçilerle her gün karşılaşıyoruz selamlaşıyoruz. Biz onların, onlar bizim haklarımızı savunabilirler. Hayat pahalılığının, yoksulluğun arttığı şu günlerde market tekellerine karşı işçi-yurttaş birliğini kurmak çok değerli. Cebimizi, sağlığımızı, geleceğimizi işçi-yurttaş birliğiyle korumak mümkün. Şimdi el ele verme zamanı.

Mağaza Market-Sen olarak tüm yurttaşları sendikamıza destek vermeye davet ediyoruz. Girilmeyen, sendikalı olmayan mağaza bırakmayana kadar mücadeleye davet ediyoruz. Gelin bu yolu birlikte yürüyelim. Market işçilerini her yerde sendikasıyla buluşturalım.

Neler Yapabilirsin?

  • Mahallede kaç market var, hemen listeni oluşturabilirsin.
  • Mağaza Market-Sen gönüllü formunu doldurabilirsin.
  • Bize ulaşabilirsin, neler yapacağımızı birlikte konuşabiliriz.
  • Arkadaşlarına haber verebilirsin, birlikte çoğalabiliriz.

İşçiler yurttaşlar el ele.

Market işçileri asla yalnız yürümeyecek.