Açıklamalarımız

Açıklamalarımız

Muhammet Aliler Yaşayacak Öfkemiz Birliğimizle Buluştuğunda Hesap Sorabileceğiz

İşçilerin, Emekçi Halkın Sendikasıyız photo_2022-06-21_20-53-48222503860.webp

A101 mağazasında ihmaller yüzünden alevlerin arasında hayatını kaybeden 26 yaşındaki Muhammet Ali Yaşar için dün Esenler’deydik. Muhammet’in ailesi, Esenler halkı sendikasıyla birlikte yürüdü, kol kola girdi, hesap sordu. Emekçi halkın çocuklarını canından edip bunun üstünü kapatabileceğini zanneden A101 patronları ve tüm süreci seyreden makamlar, büyük bir yanılgı içinde. 

İşçilerin davası, bu toplumun davasıdır. Mağaza Market-Sen tüm işçilerin ve emekçi halkın sendikasıdır. Tek başına kalınan günler geride kalacak. İşçiler, emekçi halk; biz birbirimize sahip çıkacağız. 

Ve söz veriyoruz: Muhammet Aliler yaşasın diye kan emici market sömürüsüne, patronların düzenine son vereceğiz. 

Mağaza Market-Sen'de Birleşmeliyiz 

Muhammet Ali Yaşar’ın hayatını kaybetmesi bir tesadüf değildi. Mağazaları, depoları, ofisleri biz biliyoruz. İhmalleri, çözülmeyen sorunları, kanlı gözlerle gece yarısı sayım yaparken ne yaşadığımızı biz biliyoruz. 

Mağazalarda, depolarda “nefes alamıyoruz” diyen tüm A101 işçilerinin birliği hayatidir. Muhammet Alileri yaşatmak için birlik olmalıyız. Sırtımızdaki kan emici A101 ve tüm market patronlarını def etmek, her hakkımızı almak için Mağaza Market-Sen’de birleşmeliyiz. Yalnız kalmayacağız, sorunlarla bir başımıza boğuşmayacağız. Şimdi hemen tüm A101 ve market işçilerini e-devletten Mağaza Market-Sen’e üye olmaya ve harekete geçmeye çağırıyoruz. 

Mağaza Market-Sen'e Üye Olalım 

Gücümüzün farkında olmalıyız. Muhammet Ali Yaşar’ın mağazada uyuduğu, basit bir yangında tesadüfen öldüğü haberini yayan A101 patronlarına karşı tüm gerçekleri herkese duyurduk. Bu gerçeğin ışığını yakanlar, haksızlığa sessiz kalmayan Mağaza Market-Sen’in üyeleridir. 

Yani biz, el ele verdiğimizde, biz çözümü birlikte aradığımızda altından kalkamayacağımız hiçbir şey yok. Gücümüze, birliğimize, haklılığımıza sonuna kadar güvenelim. 

Mağazanda, ilçende, şehrinde... Nerede olursan ol, temsilciliğimizi hızla kuralım. Bizi “yalnız” yakalamaya çalışan patronlara karşı kol kola girelim. Mağaza Market-Sen’e üye olalım. Başlayalım.


İlişkili İçerikler