Açıklamalarımız

Açıklamalarımız

Enflasyon %100 Asgari Ücrete Zam %30 Ücretlere Her Ay En Az Enflasyon Oranında Zam!

Yılın başında “tarihin en büyük zammı” diye müjdelenen asgari ücret zamların altında eriyip gitti. Şimdi de asgari ücrete yeni “zam müjdesi” verdiler. Asgari ücrete yapılan %30 zam (net 5500 TL) açıklanan açlık sınırının bile altında f60af16a-a63c-44d7-bd45-8c07837609ff224305556.webp

Enflasyon rekor kırıyor. Gerçek enflasyon emekçilerin ocağında, cebinde. Gerçekleri saklamakta usta olan TÜİK bile haziran ayında %70'i aşan enflasyon açıklamak zorunda kaldı. Kiralara, faturalara, temel ihtiyaç ürünlerine her gün gelen zamlarla biz gerçek enflasyonun %100’ü aştığını yaşayarak görüyoruz.

Bu koşullarda cumhurbaşkanına, bu ülkeyi yönetenlere, işçilerin “sözcüsü” olduğunu iddia ederek o masada oturanlara soruyoruz: Enflasyon nerede, asgari ücrete yapılan zam %30’luk zam nerede?

İşçiler, yaşamak için emeğini satmaktan başka bir yolu olmayan emekçiler; ücret kavgamızı yarına bırakmayalım. Milyonlarca işçiyi “enflasyonun altında ezen” bu gidişata karşı birleşmeliyiz. Her markette, şantiyede, atölyede, iş yerinde bize dayatılan bu sefalet ücretini reddetmeliyiz. Ücretlerimize her ay gerçek enflasyon oranında zam için birlikte mücadele edelim.

  • Asgari ücret tedavülden kalkacak, yoksulluk sınırının altında maaş kalmayacak.
  • Tüm ücretlere her ay, en az enflasyon oranında zam yapılacak.
  • İşçi maaşlarından gelir vergisi alınmayacak.

Tüm bunları örgütlü gücümüzle kazanabiliriz. Ücretli kölelik ve sömürü düzenini ortadan kaldırmak için hep birlikte kol kola yürümeye devam edeceğiz.


İlişkili İçerikler