Açıklamalarımız

Açıklamalarımız

A101 yönetimini uyarıyoruz, performans baskısına son ver

A101 marketlerde zaten güvencesiz çalıştırılan, mobbing uygulanan, uzun çalışma koşullarına maruz bırakılan işçilere bir de müşterilere zorla ürün sattırmaya çalışarak performans baskısı uygulanıyor. photo_2020-11-03_01-15-08220836691.webp

A101 marketlerde zaten güvencesiz çalıştırılan, mobbing uygulanan, uzun çalışma koşullarına maruz bırakılan işçilere bir de müşterilere zorla ürün sattırmaya çalışarak performans baskısı uygulanıyor. A101 yönetimi aldığı bu baskıcı kararlarla, hukuksuz-keyfi uygulamalarla, işten atma tehditleriyle işçileri sindiremeyecek. 

Gecesini gündüzüne katarak, fazla mesailerle çalışan işçiler A101 patronlarına daha ne kadar kazandıracak? Onların gösterdiği üstün performans üzerinden karınızı katlamanız yetmiyor mu? Bir de işten atmakla tehdit ederek kasada satış rakamlarını ne hakla yükseltmeye çalışıyorsunuz?

Bu baskılar ne A101 işçilerine ne de arkalarında duran Mağaza Market-Sen’e sökmez. İşsizlik tehditleriyle, performans baskılarıyla işçilere yapılan eziyete son vereceksiniz.

İşçiler tüm bu haksız uygulamalara karşı çözümsüz değildir. A101 işçilerinin baskılardan kurtulmak için çözüm Mağaza Market-Sen’de birlik olmaktır.

A101 işçisi arkadaşlar, üzerinizdeki performans baskısına son vermek için bir an önce sendikamıza katılın. Yönetimin sizin üzerinizdeki baskısını kıracak olan tek şey kuracağınız birliktir. Bu birliği sendikamız Mağaza Market Sendikası’nda kurarak üzerinizdeki performans baskısını, “daha çok satış yapmalısın yoksa işten atarız” dayatmasını birlikte kırabiliriz.

Hızla herkesi sendikamıza üye olmaya çağırıyoruz.

A101 yönetimi işçiler üzerinde yaptığı baskı haksızdır, hukuksuzdur. Bunun karşısında birliğinden gelen gücünü kullanan sendikalı işçiler olacaktır. Biz Mağaza Market-Sen olarak bunun öncülüğünü yapacak, işçilerin birliğini sağlayıp hukuksuz uygulamarınıza son vereceğiz.

A101’de baskılara son.

A101 işçisi asla yalnız yürümeyecek.

Mağaza Market-Sen
A101 Koordinasyonu


İlişkili İçerikler