Açıklamalarımız

Açıklamalarımız

Kasada Darp Edilen A101 İşçisinin Yanındayız.

Mağaza Market-Sen olarak müşteriler tarafından darp edilen A101 işçisi Şule Ö.’yü Şişli’de çalıştığı şubede ziyaret ettik. Açıklama233026064.webp

A101 işçisi Şule Ö. 1 ay önce, çalıştığı şubede saldırıya uğradı. Marketten alışveriş yapan iki müşteri, reyondaki fiyatlarla kasadaki fiyatlar farklı çıkınca kasada tartışma çıkardı. 

Tartışma kavgaya dönüştü ve müşteriler Şule Ö.’nün kafasını defalarca tezgaha vurarak darp ettiler. 

Mağaza Market-Sen olarak heyetimizle saldırıya uğrayan market işçisi Şule Ö.’yü çalıştığı A101 şubesinde ziyaret ettik. 

Ziyaret sonrası açıklama yapan Örgütlenme Koordinasyonu Üyemiz Doğan Can Aras, “Çalıştığı şubede şiddete uğrayan arkadaşımızı ziyarete geldik, geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Kendisi bir dava süreci başlatmış, bu süreçte her türlü desteği vereceğimizi kendisine ilettik. Mağaza Market-Sen olarak A101 ve diğer tüm marketlerde çalışan market işçilerinin yaşadığı her türlü haksızlık, baskı ve şiddetin karşısındayız.” ifadelerini kullandı. 

Aras, market işçilerinin hem 12-13 saatlik mesailerde çalışıp hem de baskıya, mobbinge maruz kaldığının altını çizerek “Vatandaşlarımızı market işçilerinin karşısında değil yanında olmaya çağırıyoruz. Tüm market işçilerini de Mağaza Market-Sen’e üye olmaya ve birlikte mücadele etmeye çağırıyoruz.” şeklinde konuştu. 
 


İlişkili İçerikler