Açıklamalarımız

Açıklamalarımız

Akmanoğlu Mağazası İşçilerin Haklarını Verecek

Patronların kendi kazançlarını arttırmak için yapmadıkları hukuksuzluk kalmıyor. Akmanoğlu Giyim Mağazası yöneticileri, çalışanlarına mobbing uygulayarak zorla istifa etmeye zorluyor. akmanoglu-magazalari221445943.webp

“Ya istifa edersin ya da 29 kodu ile işten atarım, bir daha iş bulamazsın.” diyerek mağaza yönetimi işçilere iki seçenek sunuyor. İşçileri korkutmak, sindirmek istiyorlar. Mağaza çalışanı arkadaşlarımız ise tüm bu baskı ve korkutmalara karşı yılmadan  mücadele ediyor.

Akmanoğlu Giyim Mağazası bir an önce çalışanlara uyguladığı mobbinge son vermelidir. Pandemiyi fırsata çevirme peşinde koşmayı bırakmalıdır. Hiçbir işçi arkadaşlarımızın emeğini görmezden gelemezsiniz, haksız yere istifaya zorlayıp tazminatlarına, haklarına el koyamazsınız.

Kendilerine uygulanan bu baskılara karşı sonuna kadar direneceklerini, haklarını alabilmek için her yola başvurabileceklerini dile getiren işçi arkadaşlarımızın bu haklı mücadelelerinde yanlarındayız. Mağaza Market Sendikası olarak sürecin takipçisi olacak, Akmanoğlu Giyim Mağazası’nın işçilerin haklarını vermesini sağlayacağız.

Tüm AVM’lerde, mağazalarda ve marketlerde çalışan işçi arkadaşlarımızı sendikasında, Mağaza Market Sendikamızda birleşmeye ve haklarımız için patronlara karşı birlikte mücadele etmeye çağırıyoruz.

Patronların sömürü düzeni son bulacak, işçiler birlikte kazanacak.


İlişkili İçerikler