Açıklamalarımız

Açıklamalarımız

Market İşçileri 1 Mayıs’ta Birlikte Yürüyor: Az İşçiyle Çok İş Düzenine Ücretsiz Fazla Mesai ve Mobbinge Son

Sendikamız Mağaza Market-Sen, tüm market işçilerini 1 Mayıs’ta omuz omuza yürümeye, mücadeleyi alanlara taşımaya çağırıyor. marketsen232629275.webp

Biz işçi ve emekçilerin bayramı 1 Mayıs’a çok az kaldı. Seçimlerden çok kısa bir süre önce kutlayacağımız mücadele günümüzde gelin hep birlikte yürüyelim. 


Depremden sonra hemen işe koşulan, yasımızı bile tutamadan iş yükü daha da artırılan biz olduk. Pandemide evde kalma lüksü olmadan kasa başında bekleyenler yine bizdik. Çok çalıştık, çok alınteri döktük. Şimdi bize bir oy ver yeter diyenler var. Evet sandığa gideceğiz, oyumuzu kullanacağız ama bu 1 Mayıs’ta omuz omuza, gür bir sesle herkese sadece bir oy olmadığımızı göstereceğiz. 


Bizler kentleri, yaşamı üreten işçileriz. Üreten bizsek neden yöneten de biz olmayalım? Neden sadece bir oy verip 5 yıl daha unutulalım? Market işçilerinin üretimden gelen gücü, bir birliği varken örgütlü gücümüzle meclise sözümüzü, kararımızı taşımanın vakti geldi de geçiyor. Market işçilerinin gerçek seçimi de işte bundan yana olacak..


Uzun lafın kısası, bu böyle gitmez, bizi hiçe sayanları göndereceğiz diyor, seni sendikamız Mağaza Market-Sen ile mücadelemizi, birliğimizi kol kola 1 Mayıs alanlarına taşımaya çağırıyoruz. Bizi enkazlara, ücretsiz fazla mesaiye, mobbinge, kapalı kapılar ardındaki toplu sözleşmelere, açlık sınırına mahkum edenlerin, böyle gelmiş böyle gidercilerin karşısında gücümüzü göstereceğiz.


Yaşasın 1 Mayıs!


Mağaza Market-Sen


 


İlişkili İçerikler