Açıklamalarımız

Açıklamalarımız

IKEA İşçileri Ücret ve Sosyal Hakları İçin Birlik Oluyor

IKEA’da çalışan tüm işçileri birlik olmaya, Mağaza Market-Sen’le birlikte yürümeye, hakları için birlikte mücadele etmeye çağırıyoruz. ike_edit230539599.webp

Neredeyse herkesin evinde IKEA var. IKEA, kolay kurulabilen portatif mobilya tasarımlarıyla, nispeten uygun fiyatlarıyla pek çok tüketicinin tercihi. Peki bizler? Onları üretenler, depolayanlar, hazırlayanlar, paketleyenler? Satın almak isteyenlerle ilgilenenler? Bizlerin hayatı da bu enflasyonda o mobilyalar kadar kolay mı?

Pek de kolay değil. Sendikamıza ulaşan IKEA işçileri bunları söylüyor. Ücretlerinin enflasyonda eridiğinden, sosyal hakların ve primlerin yetersiz olduğundan, yemek ve servis koşullarının kötü olduğundan bahsediyorlar. IKEA işçileri asgari ücret düzeyinde maaş almak istemiyor. Aralık ayında yapılacak olan toplu sözleşme görüşmelerine birlik olarak hazırlanmak istiyor. Çünkü iş yerinde yetkili olan sendikaya güvenmiyor.

Asla bu koşullara mahkum değiliz. Haklarımızı patronlara teslim etmek zorunda değiliz. Her engeli aşmaya, tüm haklarımızı kazanmaya yetecek tek güç bizim kendi birliğimizdir. 

IKEA’da çalışan tüm işçileri birlik olmaya, Mağaza Market-Sen’le birlikte yürümeye, hakları için birlikte mücadele etmeye çağırıyoruz.

Hiçbir işçi patron sömürüsüne, düşük zam dayatmasına, kötü çalışma koşullarına karşı yalnız yürümek zorunda değildir. Haklarımızı bilelim, haklarımıza sahip çıkalım, Mağaza Market-Sen’de birleşelim.


 


İlişkili İçerikler